تبلیغات
دهشک دات کام - دهشک دور از نگاه مسوولین...

دهشک دات کام

دهشک زیباترین روستای خراسان

دهشک دور از نگاه مسوولین...

روستای دهشک بخش نیمبلوک در 12کیلومتری خضری دشت بیاض ودر کنار جاده پرتردد و ترانزیتی قاین –گناباد قرار دارد؛ حدود چند وقت است که این مسیر دوبانده شده است امانه مسئولان فکری برای روشنایی آن کرده اند ونه فکری برای احداث کنارگذر و این در حالی است که روستاهای با جمعیت بسیار کمتر  و رفت و آمد یک دهم دهشک دارای کنار گذر و روشنایی می باشند.و دوبانده شدن این مسیر به جای خوشحالی، برای اهالی نگرانی به ارمغان آورده است.

یک عضو شورای دهشک با اشاره به جمعیت 2 هزار نفری این روستا می گوید: بیشتر مردم روستا کامیون دار و راننده هستند.وی با بیان این که اهالی حدود 25 روستا از محور دهشک عبور می کنند، می افزاید: این محور تنها راه مواصلاتی برای تردد مردم قاینات به سمت فردوس، سرایان، یزد و حتی بندر است و خودروهای سنگین زیادی از این مسیر تردد می کنند.

به گفته وی مزارع مردم روستا در آن طرف جاده ترانزیتی است و اهالی باید حداقل 3 بار در روز یا از روی گاردریل های جاده و یا از دور برگردانی که خود اهالی احداث کردند (به دلیل دور بودن دور برگردان اصلی که در 5 کیلومتری قرار دارد)، بدون امنیت عبور کنند.

وی ادامه می دهد:راه ورودی این روستا آسفالت ندارد و بدون زیر سازی رها شده و همه روزه شاهد ایجاد گرد وغبار زیاد در این مسیر هستیم. همچنین پمپ بنزین در کنار روستا وروبه روی جاده اصلی است و با توجه به اینکه بیشتر اهالی راننده و کامیون دار هستند، برای استفاده از پمپ بنزین راه را به صورت خلاف طی می کنند زیرا زیرگذر یا پلی وجود ندارد. همین کار باعث وقوع تصادفات در این مکان می شود که می طلبد مسئولان برای احداث زیرگذر یا پل در این مکان اقدام کنند.

وی از نبود زمین ورزشی در این روستا هم گلایه می کندو می گوید: با اینکه زمین ورزشی توسط اهالی تأمین شده اما به جای احداث سالن ورزشی ،این مکان به پارکینگ کامیون ها تبدیل شده است و تیم های ورزشی این روستا مانند والیبال ،کوهنوردی ،پیاده روی و شنا باید برای انجام امور ورزشی به قاین یا خضری دشت بیاض مراجعه کنند که بیشتر مواقع مورد بی مهری مسئولان مربوطه قرار می گیرند. وی با اشاره به تخریب 6 مغازه برای احداث میدان در ورودی روستا می گوید: مغازه ها تخریب شد و 2 تیر برق در مسیر مانده است و برای جابه جایی بارها به اداره برق بخش ،فرمانداری قاینات و بخشداری نیمبلوک مراجعه کردیم اما جوابی نگرفتیم.

مشاور شورای اسلامی روستا نیز با اشاره به سنگینی ترافیک این مسیرو دو بانده بودن جاده ،خواستار رسیدگی به مشکلات می شود و می‌افزاید: فاصله زیادی بین دو باند وجود دارد و مردم برای رفتن به سمت گاوداری و مزارع خود در آن طرف جاده با مشکل جدی مواجهند و بایدپلی برای رفت و آمد مردم احداث شود.

وی همچنین نبود وسیله حمل ونقل مناسب برای رفت وآمد، نبود خانه بهداشت و فضای آموزشی مناسب را از دیگر مشکلات عنوان می کند و می افزاید: بوی بد تصفیه خانه کارخانه لبنیات نیز باعث آزار مردم شده و لازم است مسئولان برای آن هم چاره اندیشی کنند..[ سه شنبه 6 آبان 1393 ] [ 08:19 ب.ظ ] [ مهندس ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه